Historie

2014

ŘÍJEN

Dva členové klubu Glassman Teplice bojovali o účast na mistrovství světa v dlouhém triatlonu

V sobotu 27. září, se v Alcúdii na ostrově Mallorca, konal kvalifikační závod na nejslavnější triatlon planety - Mistrovství světa v Ironmanu na Havaji. Dlouhého triatlonu, který se skládá z 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42 km běhu, se zúčastnili i Petr a Miroslav Veselý.

Pro Petra to na tratích „Železného muže“ byla premiéra. To otec Miroslav už absolvoval přes 20 „Železňáků“. Při východu slunce se po startovním výstřelu vrhlo do Středozemního moře více než 2500 triatletů z celého světa. Miroslav v plavecké části bojoval v první třetině startovního pole a z vody vylézal jako 684. celkově a 29. v kategorii 50 – 54 let. Během cyklistické a běžecké části se vyrovnaným výkonem posouval startovním polem vpřed a v cíli se objevil v čase 10:13:29 hodin. Tento výkon stačil na 279. místo v celkovém pořadí a 8. ve věkové kategorii. Poslední místo zajišťující účast na Havaji však bylo 5. místo, vzdálené pouhých 6,5 minuty. Pro Petra měl závod opačný průběh. Po plaveckém úvodu byl na 49. místě celkově a 4. v kategorii do 24 let. Během cyklistiky se dostal na druhou příčku v kategorii, která by zajišťovala slot na Havajského Ironmana. Běžecká část mu však nevyšla podle představ a čas 10:09:30 hodin stačil pouze na 4. místo v nejmladší kategorii a 251. celkově. Sloty na Havajského Ironmana brali soupeři z prvních dvou míst. Kvalifikace nebyla úspěšná, ale zážitky a zkušenosti ze závodu, které si Petr a Miroslav odnesly, byly hlavně pozitivní. V příštích letech se tyto zkušenosti na dalších závodech pokusí zúročit a účast na Mistrovství světa vybojovat.

Zpravodajství Teplicka

ČERVEN

Miroslav Veselý obhájil loňský titul z MČR

sobotu 7. června se nedaleko Pardubic konalo MČR ve středním triatlonu
(1,9 km plavání, 90 km cyklistiky, 21 km běhu) s názvem „Czechman triatlon“. Na startu tohoto u nás nejpopulárnějšího triatlonového závodu se sešlo přes 500 triatletů. Soutěže se zúčastnili i 3 členové triatlonového klubu Glassman Teplice. Cíle se však dočkali pouze dva z nich.

Petr Veselý neměl svůj den a v průběhu běžecké části ze závodu odstoupil. Lucie Süsserová se naopak s tratí poprala statečně a v cíli se objevila na 36. místě mezi ženami. Nejlépe z „Glassmanů“ si v horkém počasí vedl Miroslav Veselý, který si rovnoměrným tempem doběhl pro vítězství ve své věkové kategorii 50 – 54 let a obhájil tak loňské první místo. Celkově dokončil na 84. pozici.

Další triatlonovou zastávkou pro „Glassmany“ bude již tuto neděli Český pohár v olympijském triatlonu v Račicích a o 6 dnů později Trias triatlon ve Světci, který Glassman TT Teplice pořádá.

KVĚTEN

Krušnoman 2014 zná své vítěze

V sobotu 10. května se na Klínech v Krušných horách konalo mistrovství České republiky v dlouhém duatlonu na tratích 5 km běhu, 80 km cyklistiky a 15 km běhu. Ve stejný den proběhl i vložený duatlonový závod na kratších distancích (5 – 26 – 2,5), který byl určený pro širokou veřejnost. Při náročném, ale krásném závodu, museli startující v delší variantě „Krušnomana“ dohromady pětkrát vyběhnout sjezdovku na Klínech a třikrát překonat kopcovitou cyklistickou trať z Klínů do Českého Jiřetína a zpět.

Ti, co si vybrali kratší variantu, vybíhali sjezdovku „pouze“ třikrát a z Klínů do Českého Jiřetína a zpět jeli na kole jednou. V obou závodech měl triatlonový klub Glassman Teplice zastoupení. V krátkém duatlonu skončila Radka Urbanová ve věkové kategorii žen 20 – 29 let na 2. místě, Lucie Süsserová v kategorii žen 30 – 39 let na 7. místě a Dušan Olah zvítězil v mužské veteránské kategorii nad 60 let. Mezi kluby skončili Glassmani na 3. místě.

Na start MČR v dlouhém duatlonu se postavilo celkem 116 závodníků a mezi nimi nechyběli ani Miroslav Veselý a jeho syn Petr. Miroslav Veselý se v cíli objevil na celkovém 44. místě a ve své věkové kategorii 50 – 54 let nenašel přemožitele.

Petr Veselý se od začátku závodu držel v popředí, velmi dobře si vedl zejména na trati cyklistiky, po které mu patřilo 11. místo. Ve druhém běhu se dostal dokonce až na 9. příčku, ale krize v posledních dvou běžeckých okruzích ho vrátila zpět na konečné 11. místo. Na vítězství v nejmladší kategorii 18 – 24 let to však s přehledem stačilo.

Sportovní akci skvěle uspořádali členové Krušnoman triatlon teamu Litvínov v čele s Tomášem Langhammerem. Jelikož se jednalo o jubilejní 10. ročník tohoto populárního závodu, tak na konci celého dne po vyhlášení soutěže mistrovství republiky proběhlo také slavnostní vyhlášení absolutních vítězů jednotlivých ročníků „Krušnomana“. Zde měl Glassman triatlon team Teplice zastoupení díky Miroslavu Veselému, který zvítězil v prvním ročníku v roce 2005.